Atrakcje
Przemysłowa historia wypoczynkowej miejscowości – Huta Ustroń
Typowo turystyczna miejscowość z uroczym ryneczkiem, wyjątkowo chętnie odwiedzana przez narciarzy – oto, jak widzą Ustroń dzisiejsi turyści. Okazuje się jednak, że jeszcze nie tak dawno te okolice wyglądały zupełnie inaczej…
Rynek w Ustroniu eleganckim salonem miasta
Koncepcje urbanistyczne zmieniały się znacznie na przestrzeni wieków, jedno z założeń trwa jednak i mimo upływu lat nie ulega dezaktualizacji – rynek to centrum miasta, jego serce, które wprawia w ruch pozostałe części składowe. Wiedzą o tym gospodarze Ustronia, którzy ze swojego ryneczku postanowili uczynić miejsce spotkań i dialogu.
Nowoczesna przestrzeń dla kultury – Amfiteatr w Ustroniu
Jak żyło się dawniej – Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”
Polacy lubią skanseny – świadczyć może o tym liczna obecność mniejszych czy większych placówek tego typu w wielu polskich miastach i miasteczkach. Także w Ustroniu znalazło się miejsce dla niewielkiego, ale ciekawego skansenu, jakim jest Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”.
dowiedz się więcej »Industrialna przeszłość – Muzeum Ustrońskie
Nie wszyscy odwiedzający Ustroń zdają sobie sprawę z faktu, że dawniej miasteczko to było ważnym ośrodkiem hutniczym. Tę i inne karty jego historii odkryje przed nami Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego.
dowiedz się więcej »Mały zalew pośród gór – Staw Kajakowy
Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał o sławnych Zawodach w Pływaniu Na Byle Czym. Równie prawdopodobne, że nie zapamiętaliśmy dokładnie, gdzie podobne zmagania mają miejsce. Okazuje się, że ich areną jest Staw Kajakowy w Ustroniu.
dowiedz się więcej »Dla spragnionych pięknych widoków – wyciąg krzesełkowy na Palenicę
Nawet jeśli podczas pobytu w Ustroniu poświęcimy nieco czasu na zwiedzanie muzeów czy galerii sztuki ludowej, powszechnie wiadomo, że główną atrakcją takich wakacji są góry. I chociaż ze względów zdrowotnych czy kondycyjnych nie każdy jest w stanie wdrapać się na szczyt, każdy może wjechać tam wyciągiem – przynajmniej jeśli chodzi o Palenicę.
Owoc miłości do małej ojczyzny - „Zbiory Marii Skalickiej”
Woda zdrowia doda – ustrońskie źródełka
Status uzdrowiska to dzisiaj cel starań wielu miasteczek w Polsce – wiąże się ze sporym prestiżem oraz dotacjami rządowymi. Ustroń ma szczęście cieszyć się takim tytułem od czasów przedwojennych – już w XIX wieku w tych okolicach odkryto źródła wód o leczniczych właściwościach.
dowiedz się więcej »Ustrońska Gubałówka, czyli kolej linowa na Wielką Czantorię
Ważnym punktem wycieczkowym dla każdego turysty odwiedzającego Ustroń powinna być góra dumnie spozierająca na miasteczko z wysokości – Wielka Czantoria. Chociaż wycieczka piesza z pewnością sprawi wiele radości, prawdziwą atrakcją jest wjazd na górę koleją linową.
dowiedz się więcej »Druga młodość „Rdzawych Diamentów” - Muzeum Motocykli
Rdzawe Muzeum tak nazwał swoją kolekcję motocykli Pan Remigiusz Dancewicz. Historia motoryzacji w pigułce tak można określić to miejsce. Pan Remek posiada około 70 motocykli z czego 40 możemy podziwiać w muzeum. Motocykle pochodzą z całej Europy, a niektóre . .
dowiedz się więcej »Odrobina zimy nawet w lecie – Letni Tor Saneczkowy na Czantorii
Tęsknota za białym szaleństwem nie daje Wam i Waszym pociechom spokoju podczas letniego urlopu? Ustroń ma na to radę. Śniegu w sierpniu co prawda raczej nie wyczaruje, ale dzięki Letniemu Torowi Saneczkowemu da Wam namiastkę zimowych uciech.
dowiedz się więcej »W środku i na zewnątrz – różne oblicza Biblioteki Miejskiej w Ustroniu
Biblioteka w Ustroniu, czyli górale lubią murale
Wielbiciele street art’u (sztuki ulicznej) zachwycają się muralami na gdańskim osiedlu Zaspa czy na wrocławskim Nadodrzu. Nie każdy jednak wie, że jedno z największych w Polsce dzieł tego typu znajduje się w niewielkim Ustroniu.
dowiedz się więcej »Na luzie
Sezon zimowy bez zakwasów
Białe święta i narciarskie szaleństwa marzą się niejednemu. Co jednak zrobić, by wprost od Wigilijnego stołu pójść na stok i nie cierpieć następnego dnia? Oto kilka wskazówek.
dowiedz się więcej »Wspinaczka górska - garść informacji dla żółtodziobów
Słyszałeś od znajomych, że trenują wspinaczkę? Chcesz do nich dołączyć, ale nie wiesz z czym to się je? Oto kilka rad, które pomogą Ci podjąć decyzję.
dowiedz się więcej »Pozdrowienia na szlaku
Chodząc po górach pozdrawiamy napotkane osoby, czasem zatrzymujemy się na chwile i rozmawiamy z zupełnie obcymi osobami o wrażeniach z wędrówki. Ta forma uprzejmości wydaje się być naturalna - szczególnie gdy trasa, którą przemierzyliśmy była zupełnie pusta.
dowiedz się więcej »Aktualności
Co wziąć na urlop?
Co spakować? o czym pamiętać, tak aby niczego nie zapomnieć?
Ubrania, kosmetyki, aparat, scyzoryki wiele innych rzeczy...
Przygotowaliśmy fajną checklistę [wydrukuj] - ułatwi Ci pakowanie przed wyjazdem
dowiedz się więcej »Dobrze zaplanowane wakacje! Kilka cennych informacji...
Wakacyjny pobyt warto zaplanować wczesniej! Rezerwowanie pobytu w pośpiechu na ostatnią chwilę, to jeden z najczęstszych powodów, który psuje nam całe wakacje. Wcześniejsza rezerwacja miejsc gwarantuje nam pokój z pięknym widokiem oraz dużo niższe ceny. Dla zapominalskich turystów mamy kilka cennych informacji...
dowiedz się więcej »Pozwól odpocząć ciału
Bicze wodne, kapsuły Spa, a może masaże kamieniami? Jeżeli jeszcze nie wiesz jak spędzić nadchodzące wakacje, to zapoznaj się z oferta uzdrowisk. Coraz większym uznaniem cieszą się pobyty w ośrodkach oferujących zabiegi Spa&Wellness.
dowiedz się więcej »Turystyka po polsku
Nowe trendy w turystyce. Zaczyna się zmieniać model wypoczywania. Coraz chętniej wybieramy aktywny wyjazd fakultatywny niż leżenie plackiem na plaży.
dowiedz się więcej »- Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póniejszą ich analizę.
- Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
- Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów". - Aby zminimalizować schowek, kliknij na
- Aby ukryć schowek, kliknij na
- Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek na górze strony lub w dolnej części, po lewej stronie.